浙江杭州长兴县南湖林场前塘片(一)垦造耕地质量提升项目施工中标候选人公示

项目编号
点击查看
中标金额
点击查看
招标单位
点击查看
招标电话
点击查看
代理机构
点击查看
代理电话
点击查看

查看隐藏内容(*)需先登录

长兴县南湖林场前塘片(一)垦造耕地质量提升项目施工中标候选人公示 发布时间:****-**-** **:**信息来源:湖州市公共资源交易平台原文链接地址长兴县南湖林场前塘片(一)垦造耕地质量提升项目施工评标结果公示 项目编号 CXX********** 标段编号 CXX************** 评标日期 ****/*/** 评标方法 综合评分法 一、中标候选人 排名 投标人 投标报价 项目负责人 第一名 ****** ***.****** 袁阳 第二名 ****** ***.****** 陈彩云 第三名 二、评审结果 序号 投标人 投标报价 项目负责人 评标价 得分 * ****** ***.****** 袁阳 **.** * ****** ***.****** 陈彩云 **.** * ****** ***.****** 刘展 **.** * ****** ***.****** 叶婷 **.** * ****** ***.****** 陈浩 **.** * ****** ***.****** 徐航瑜 **.** * ****** ***.****** 陈均区 **.** * ****** ***.****** 吴惺惺 **.** * ****** ***.****** 刘锦松 **.** ** 浙江****** ***.****** 邱冠 **.** ** 浙江****** ***.****** 姚见焕 **.** ** ****** ***.****** 倪定武 **.** ** ****** ***.****** 王瑞 **.** ** ****** ***.****** 兰月云 **.** ** ****** ***.****** 王胜利 **.** ** ****** ***.****** 何佩 **.** ** ****** ***.****** 刘文良 **.** ** ****** ***.****** 苗迪 **.** ** ****** ***.****** 张春华 **.** ** ****** ***.****** 吴伟东 **.** ** ****** ***.****** 胡燕 **.** ** 浙江****** ***.****** 雷炳锋 **.** ** ****** ***.****** 何闪闪 **.** ** ****** ***.****** 乔水明 **.** ** ****** ***.****** 姚志伟 **.** ** ****** ***.****** 丁月君 **.** ** ****** ***.****** 王勇 **.** ** ****** ***.****** 沈哲 **.** ** ****** ***.****** 秦水泉 **.** ** ****** ***.****** 徐佰芬 **.** ** 诸****** ***.****** 宣苗晖 **.** ** ****** ***.****** 娄愉琴 **.** ** ****** ***.****** 丛福忱 **.** ** ****** ***.****** 莫雅芬 **.** ** ****** ***.****** 谈佳丽 **.** ** ****** ***.****** 赵磊 **.** ** ****** ***.****** 张小燕 **.** ** 浙江****** ***.****** 宋凯 **.** ** ****** ***.****** 席蕴千 **.** ** ****** ***.****** 徐勇 **.** ** ****** ***.****** 华贾杰 **.** ** ****** ***.****** 朱忠明 **.** ** ****** ***.****** 吕群芳 **.** ** ****** ***.****** 陈嘉琳 **.** ** ****** ***.****** 徐美飞 **.** ** ****** ***.****** 刘炯 **.** ** ****** ***.****** 李琦 **.** ** ****** ***.****** 梁秀竹 **.** ** ****** ***.****** 曹波明 **.** ** ****** ***.****** 杨勇 **.** ** 慈****** ***.****** 吴振飞 **.** ** ****** ***.****** 吴玉传 **.** ** ****** ***.****** 王升 **.** ** ****** ***.****** 姚伟利 **.** ** ****** ***.****** 王薇 **.** ** ****** ***.****** 吴其兴 **.** ** ****** ***.****** 胡金英 **.** ** ****** ***.****** 章海 **.** ** ****** ***.****** 骆起豪 **.** ** ****** ***.****** 王珊婷 **.** ** ****** ***.****** 娄俊翔 **.** ** ****** ***.****** 杨卫东 **.** ** ****** ***.****** 蒋静华 **.** ** 绍兴****** ***.****** 鲁富营 **.** ** 湖州****** ***.****** 蒋俊杰 **.** ** ****** ***.****** 李美忠 **.** ** ****** ***.****** 邵晓俊 **.** ** ****** ***.****** 虞哲仁 **.** ** ****** ***.****** 裘浙群 **.** ** ****** ***.****** 唐建岗 **.** ** 浙江****** ***.****** 方忠恒 **.** ** ****** ***.****** 俞勤仙 **.** ** ****** ***.****** 刘海萍 **.** ** ****** ***.****** 董佩 **.** ** ****** ***.****** 周尤 **.** ** ****** ***.****** 何智强 **.** ** ****** ***.****** 周斌 **.** ** ****** ***.****** 周慧 **.** ** ****** ***.****** 俞笑静 **.** ** ****** ***.****** 江丹 **.** ** ****** ***.****** 杨科 **.** ** ****** ***.****** 楼燕 **.** ** ****** ***.****** 李辉 **.** ** ****** ***.****** 王海洋 **.** ** ****** ***.****** 陆强强 **.** ** ****** ***.****** 黄益平 **.** ** 浙江****** ***.****** 鲁丹 **.** ** ****** ***.****** 陈凯 **.** ** ****** ***.****** 赵覃坚 **.** ** ****** ***.****** 陈祝彬 **.** ** ****** ***.****** 杨凯 **.** ** ****** ***.****** 项卫芳 **.** ** ****** ***.****** 朱金萍 **.** ** 浙江****** ***.****** 吴松 **.** ** ****** ***.****** 古宗海 **.** ** ****** ***.****** 王飞飞 **.** ** ****** ***.****** 姚鉴 **.** ** ****** ***.****** 郭腾霄 **.** ** ****** ***.****** 李梁秋 **.** *** ****** ***.****** 殷卫平 **.** *** ****** ***.****** 罗春佳 **.** *** ****** ***.****** 潘峰美 **.** *** ****** ***.****** 蒋爱琴 **.** *** ****** ***.****** 童卓群 **.** *** 浙江****** ***.****** 夏学定 **.** *** ****** ***.****** 宋尚尚 **.** *** ****** ***.****** 梁云锋 **.** *** 杭州****** ***.****** 方志明 **.** *** ****** ***.****** 孙卫星 **.** *** ****** ***.****** 陈慧芬 **.** *** ****** ***.****** 黄锡泽 **.** *** ****** ***.****** 陈英瑾 **.** *** 嘉****** ***.****** 方丽娟 **.** *** ****** ***.****** 胡浩然 **.** *** ****** ***.****** 戴红江 **.** *** ****** ***.****** 王春田 **.** *** ****** ***.****** 李慧 **.** *** ****** ***.****** 阎兵 **.** *** ****** ***.****** 娄云 **.** *** ****** ***.****** 包航风 **.** *** ****** ***.****** 卢凤萍 **.** *** ****** ***.****** 傅小仙 **.** *** 浙江****** ***.****** 潘真真 **.** *** ****** ***.****** 费亚斌 **.** *** 诸暨市****** ***.****** 蒋张龙 **.** *** ****** ***.****** 周婷 **.** *** ****** ***.****** 蒋燕丰 **.** *** ****** ***.****** 姚莉娟 **.** *** ****** ***.****** 韩鹏勇 **.** *** ****** ***.****** 谢英舜 **.** *** ****** ***.****** 潘正圆 **.** *** ****** ***.****** 姜凯 **.** *** ****** ***.****** 康健 **.** *** ****** ***.****** 李太彬 **.** *** ****** ***.****** 沈德龙 **.** *** ****** ***.****** 章小锋 **.** *** ****** ***.****** 祝光明 **.** *** ****** ***.****** 俞伟锋 **.** *** ****** ***.****** 李彩芳 **.** *** ****** ***.****** 胡加俊 **.** *** ****** ***.****** 梅超 **.** *** ****** ***.****** 邱华峰 **.** *** ****** ***.****** 孔钦阳 **.** *** 浙江金华****** ***.****** 徐婉晴 **.** *** ****** ***.****** 顾学敏 **.** *** ****** ***.****** 潘奇成 **.** *** 浙江****** ***.****** 王志学 **.** *** ****** ***.****** 陆根荣 **.** *** 常****** ***.****** 包滟 **.** *** ****** ***.****** 倪奇凡 **.** *** ****** ***.****** 刘海波 **.** *** ****** ***.****** 杨恒 **.** *** 杭州****** ***.****** 田宝雷 **.** *** ****** ***.****** 刘红玲 **.** *** ****** ***.****** 方晓健 **.** *** 江苏沭阳****** ***.****** 孙小纯 **.** *** ****** ***.****** 钱学良 **.** *** 湖州****** ***.****** 胡慧 **.** *** ****** ***.****** 石火军 **.** *** 浙江****** ***.****** 施建明 **.** *** 安吉****** ***.****** 藏莉 **.** *** ****** ***.****** 潘晨亮 **.** *** ****** ***.****** 孙银 **.** *** ****** ***.****** 潘会东 **.** *** ****** ***.****** 许勤芳 **.** *** ****** ***.****** 俞芳贤 **.** *** ****** ***.****** 杨军 **.** *** ****** ***.****** 陈娟 **.** *** ****** ***.****** 金刚标 **.** *** ****** ***.****** 李家辉 **.** *** ****** ***.****** 滕宏磊 **.** *** 余姚市****** ***.****** 魏波 **.** *** ****** ***.****** 徐戈平 **.** *** 浙江****** ***.****** 陈佳丽 **.** *** ****** ***.****** 姚涵来 **.** *** ****** ***.****** 任卫芳 **.** *** 浙江****** ***.****** 高凯民 **.** *** ****** ***.****** 黄青 **.** *** ****** ***.****** 陈佳华 **.** *** ****** ***.****** 范征 **.** *** ****** ***.****** 朱佳培 **.** *** ****** ***.****** 王国洪 **.** *** ****** ***.****** 王金林 **.** *** ****** ***.****** 杨华赖 **.** *** ****** ***.****** 陈荣寿 **.** *** ****** ***.****** 郭章龙 **.** *** ****** ***.****** 徐华萌 **.** *** ****** ***.****** 朱龙燕 **.** *** ****** ***.****** 李超伟 **.** *** ****** ***.****** 陈甜甜 **.** *** 浙江****** ***.****** 孙晖 **.** *** ****** ***.****** 邵威杰 **.** *** 湖州****** ***.****** 陈宏标 **.** *** 嘉****** ***.****** 陈鑫鑫 **.** *** ****** ***.****** 郑钱 **.** *** ****** ***.****** 杨志清 **.** *** ****** ***.****** 谢利青 **.** *** 长兴****** ***.****** 胡勇蓓 **.** *** ****** ***.****** 胡英杰 **.** *** ****** ***.****** 孙新杰 **.** *** 浙江****** ***.****** 蓝泽军 **.** *** ****** ***.****** 王张亚 **.** *** 浙江长兴****** ***.****** 费玉星 **.** *** ****** ***.****** 包为朝 **.** *** ****** ***.****** 曹祖刚 **.** *** ****** ***.****** 周玉宝 **.** *** ****** ***.****** 陈威豪 **.** *** ****** ***.****** 李娇娇 **.** *** ****** ***.****** 俞春芳 **.** *** ****** ***.****** 陈逸仙 **.** *** 杭州****** ***.****** 诸迎炯 **.** *** ****** ***.****** 胡淑娟 **.** *** 浙江****** ***.****** 韩帅帅 **.** *** ****** ***.****** 翁秋枫 **.** *** 浙江****** ***.****** 许建萍 **.** *** 浙江****** ***.****** 阮江涛 **.** *** ****** ***.****** 杜晓进 **.** *** ****** ***.****** 石谢达 **.** *** 浙江****** ***.****** 王国平 **.** *** ****** ***.****** 王伟 **.** *** ****** ***.****** 林三官 **.** *** ****** ***.****** 翟婉婉 **.** *** ****** ***.****** 邵和敏 **.** *** ****** ***.****** 向景山 **.** *** 浙江****** ***.****** 姚超 **.** *** ****** ***.****** 王一峰 **.** *** ****** ***.****** 杨丰泽 **.** *** ****** ***.****** 胡慧英 **.** *** ****** ***.****** 曹忠立 **.** *** ****** ***.****** 潘潮祥 **.** *** ****** ***.****** 周晗 **.** *** ****** ***.****** 蔡志青 **.** *** ****** ***.****** 孙杰 **.** *** ****** ***.****** 张秋平 **.** *** ****** ***.****** 陈振宇 **.** *** 嘉****** ***.****** 叶爱华 **.** *** 浙江****** ***.****** 周勇 **.** *** 长兴****** ***.****** 程献旭 **.** *** ****** ***.****** 唐广立 **.** *** 湖州****** ***.****** 顾佳佳 **.** *** ****** ***.****** 钱毅 **.** *** ****** ***.****** 毕永超 **.** *** ****** ***.****** 周文洁 **.** *** ****** ***.****** 蒋梦莹 **.** *** ****** ***.****** 冯早根 **.** *** 浙江****** ***.****** 徐帅桦 **.** *** ****** ***.****** 楼卫晨 **.** *** 浙江****** ***.****** 汪贤平 **.** *** ****** ***.****** 徐升 **.** *** ****** ***.****** 陶蕾敏 **.** *** ****** ***.****** 彭永芳 **.** *** 安吉****** ***.****** 赵洁 **.** *** ****** ***.****** 张攀 **.** *** 浙江****** ***.****** 葛芳萍 **.** *** ****** ***.****** 徐永德 **.** *** ****** ***.****** 莫亚莉 **.** *** ****** ***.****** 吴彩彬 **.** *** ****** ***.****** 徐焕俭 **.** *** ****** ***.****** 汪爱花 **.** *** ****** ***.****** 孙荣华 **.** *** ****** ***.****** 程寅虎 **.** *** ****** ***.****** 王昊 **.** *** ****** ***.****** 赵新民 **.** *** ****** ***.****** 江鋆灿 **.** *** ****** ***.****** 章哲雍 **.** *** ****** ***.****** 诸春 **.** *** 浙江****** ***.****** 鲁铭阳 **.** *** ****** ***.****** 余建宏 **.** *** ****** ***.****** 王汉军 **.** *** 嘉****** ***.****** 张海琼 **.** *** ****** ***.****** 彭咏学 **.** *** 江西****** ***.****** 徐来胜 **.** *** 浙****** ***.****** 陈桂珠 **.** *** 淳****** ***.****** 邵舟毅 **.** *** ****** ***.****** 马玉平 **.** *** ****** ***.****** 代春阳 **.** *** ****** ***.****** 郭珍贵 **.** *** ****** ***.****** 夏桂娟 **.** *** 浙江****** ***.****** 周德沧 **.** *** ****** ***.****** 金霞丽 **.** *** ****** ***.****** 刘泽秀 **.** *** ****** ***.****** 陈钢 **.** *** ****** ***.****** 俞瑶姬 **.** *** ****** ***.****** 金忠臣 **.** *** ****** ***.****** 徐惠波 **.** *** ****** ***.****** 薛备 **.** *** 嘉****** ***.****** 楼建 **.** *** 浙江****** ***.****** 张燕婷 **.** *** 浙江****** ***.****** 李丹丹 **.** 三、无效投标情况 序号 投标人 存在问题 依据 * ****** 未提供企业分管安全生产副经理任命文件。 投标人资格条件不符合国家有关规定或招标文件要求 * ****** 未提供企业分管安全负责人A类证书。 招标文件附件B:无效投标条件中第B*.**条在形式评审、资格评审、响应性评审中,评标委员会认定投标人的投标文件不符合评标办法前附表中规定的任何一项评审标准的。 * ****** 项目经理无在建承诺书缺少电子签章。 B*.**在形式评审、资格评审、响应性评审中,评标委员会认定投标人的投标文件不符合评标办法前附表中规定的任何一项评审标准的。 * 绍兴****** 未提供企业分管安全生产副经理任命文件。 投标人资格条件不符合国家有关规定或招标文件要求 * ****** 廉洁保证金不符合招标文件要求。 该投标人投标文件中工程建设廉洁承诺书未按招标文件要求进行填写,招标文件要求本工程廉洁保证金为壹拾叁万元整,投标文件中大写壹万叁仟元整,作无效标处理 * ****** 未提供企业分管安全生产副经理任命文件。 投标人资格条件不符合国家有关规定或招标文件要求 * ****** 未提供企业分管安全生产副经理任命文件。 投标人资格条件不符合国家有关规定或招标文件要求 * ****** 未提供企业分管安全生产副经理任命文件。 投标人资格条件不符合国家有关规定或招标文件要求 * ****** 企业负责人A证过期。 招标文件附件B:无效投标条件中第B*.**条在形式评审、资格评审、响应性评审中,评标委员会认定投标人的投标文件不符合评标办法前附表中规定的任何一项评审标准的。 ** ****** 廉洁保证金不符合招标文件要求。 该投标人投标文件中工程建设廉洁承诺书未按招标文件要求进行填写,招标文件要求本工程廉洁保证金为壹拾叁万元整,投标文件中填写为柒万元整,作无效标处理 ** ****** 未提供项目管理机构文件。 B*.**在施工组织设计和项目管理机构评审中,评标委员会认定投标人的投标未能通过此项评审的。 ** ****** 逾期违约金不符合招标文件要求。 投标函附录中的相关承诺不符合第四章“合同条款及格式”的相关规定 异议受理 代理 ****-******** 监督管理 ****-******* 业主 *********** 投诉受理 ****-******* 备注 公示开始时间:****年*月**日 公示结束时间:****年*月**日
查看隐藏内容