浙江杭州长兴县南湖林场北大塘片垦造耕地质量提升项目施工中标候选人公示

项目编号
点击查看
中标金额
点击查看
招标单位
点击查看
招标电话
点击查看
代理机构
点击查看
代理电话
点击查看

查看隐藏内容(*)需先登录

长兴县南湖林场北大塘片垦造耕地质量提升项目施工中标候选人公示 发布时间:****-**-** **:**信息来源:湖州市公共资源交易平台原文链接地址长兴县南湖林场北大塘片垦造耕地质量提升项目施工评标结果公示 项目编号 CXX********** 标段编号 CXX************** 评标日期 ****/*/** 评标方法 综合评分法 一、中标候选人 排名 投标人 投标报价 项目负责人 第一名 ****** ***.****** 陈彩云 第二名 浙江****** ***.****** 邱冠 第三名 二、评审结果 序号 投标人 投标报价 项目负责人 评标价 得分 * ****** ***.****** 陈彩云 **.** * 浙江****** ***.****** 邱冠 **.** * ****** ***.****** 王胜利 **.** * ****** ***.****** 江丹 **.** * ****** ***.****** 徐航瑜 **.** * ****** ***.****** 刘展 **.** * ****** ***.****** 倪定武 **.** * ****** ***.****** 姚志伟 **.** * ****** ***.****** 周扬 **.** ** ****** ***.****** 张小燕 **.** ** ****** ***.****** 孙卫星 **.** ** ****** ***.****** 蔡晓洋 **.** ** ****** ***.****** 张春华 **.** ** ****** ***.****** 陈慧芬 **.** ** ****** ***.****** 秦水泉 **.** ** ****** ***.****** 姚莉娟 **.** ** 慈****** ***.****** 吴振飞 **.** ** ****** ***.****** 吴伟东 **.** ** ****** ***.****** 乔水明 **.** ** ****** ***.****** 柳海市 **.** ** ****** ***.****** 俞笑静 **.** ** 江苏沭阳****** ***.****** 孙小纯 **.** ** ****** ***.****** 吴玉传 **.** ** ****** ***.****** 赵覃坚 **.** ** ****** ***.****** 丁月君 **.** ** ****** ***.****** 陈逸仙 **.** ** ****** ***.****** 刘铮 **.** ** ****** ***.****** 杨凯 **.** ** ****** ***.****** 王珊婷 **.** ** ****** ***.****** 王薇 **.** ** ****** ***.****** 黄益平 **.** ** ****** ***.****** 沈哲 **.** ** ****** ***.****** 徐佰芬 **.** ** ****** ***.****** 陈甜甜 **.** ** ****** ***.****** 项卫芳 **.** ** ****** ***.****** 娄愉琴 **.** ** ****** ***.****** 娄云 **.** ** ****** ***.****** 徐勇 **.** ** ****** ***.****** 龚震 **.** ** ****** ***.****** 张海法 **.** ** 浙江****** ***.****** 宋凯 **.** ** ****** ***.****** 赵磊 **.** ** ****** ***.****** 章玉芸 **.** ** ****** ***.****** 王伟 **.** ** ****** ***.****** 刘炯 **.** ** ****** ***.****** 殷卫平 **.** ** ****** ***.****** 李琦 **.** ** ****** ***.****** 梁秀竹 **.** ** ****** ***.****** 王勇 **.** ** ****** ***.****** 周斌 **.** ** ****** ***.****** 吕群芳 **.** ** ****** ***.****** 陈嘉琳 **.** ** 浙江****** ***.****** 鲁丹 **.** ** ****** ***.****** 苗迪 **.** ** 浙江金华****** ***.****** 徐婉晴 **.** ** ****** ***.****** 周尤 **.** ** 浙江****** ***.****** 雷炳锋 **.** ** 浙江****** ***.****** 陈佳丽 **.** ** ****** ***.****** 曹波明 **.** ** ****** ***.****** 方家安 **.** ** ****** ***.****** 王升 **.** ** ****** ***.****** 胡金英 **.** ** ****** ***.****** 吴其兴 **.** ** ****** ***.****** 裘浙群 **.** ** ****** ***.****** 宋尚尚 **.** ** 浙江****** ***.****** 韩帅帅 **.** ** ****** ***.****** 潘正圆 **.** ** 浙江****** ***.****** 吴帆 **.** ** 湖州****** ***.****** 蒋俊杰 **.** ** ****** ***.****** 骆起豪 **.** ** 嘉****** ***.****** 成林 **.** ** 浙江****** ***.****** 李丹丹 **.** ** ****** ***.****** 邵晓俊 **.** ** 绍兴****** ***.****** 鲁富营 **.** ** ****** ***.****** 蒋静华 **.** ** 浙江****** ***.****** 王媛媛 **.** ** ****** ***.****** 唐建岗 **.** ** ****** ***.****** 俞勤仙 **.** ** ****** ***.****** 姜凯 **.** ** ****** ***.****** 胡浩然 **.** ** ****** ***.****** 虞哲仁 **.** ** ****** ***.****** 周峰 **.** ** ****** ***.****** 刘海萍 **.** ** ****** ***.****** 卢凤萍 **.** ** 浙江****** ***.****** 蓝泽军 **.** ** ****** ***.****** 周慧 **.** ** ****** ***.****** 叶婷 **.** ** ****** ***.****** 何佩 **.** ** ****** ***.****** 金志景 **.** ** ****** ***.****** 石火军 **.** ** ****** ***.****** 刘锦松 **.** ** ****** ***.****** 杜晓进 **.** ** ****** ***.****** 王春田 **.** ** ****** ***.****** 杨科 **.** ** ****** ***.****** 侯春节 **.** ** ****** ***.****** 许勤芳 **.** ** 湖州****** ***.****** 胡慧 **.** ** ****** ***.****** 李锋 **.** ** ****** ***.****** 陆强强 **.** *** ****** ***.****** 楼燕 **.** *** ****** ***.****** 沈德龙 **.** *** ****** ***.****** 姚涵来 **.** *** ****** ***.****** 何闪闪 **.** *** ****** ***.****** 陈凯 **.** *** 浙江****** ***.****** 施建明 **.** *** ****** ***.****** 陈祝彬 **.** *** ****** ***.****** 王飞飞 **.** *** ****** ***.****** 姚鉴 **.** *** ****** ***.****** 朱金萍 **.** *** 余姚市****** ***.****** 魏波 **.** *** ****** ***.****** 古宗海 **.** *** ****** ***.****** 娄俊翔 **.** *** ****** ***.****** 邵和敏 **.** *** ****** ***.****** 郭腾霄 **.** *** 浙江****** ***.****** 夏学定 **.** *** ****** ***.****** 罗春佳 **.** *** ****** ***.****** 王梦华 **.** *** ****** ***.****** 莫亚莉 **.** *** ****** ***.****** 李梁秋 **.** *** ****** ***.****** 彭永芳 **.** *** ****** ***.****** 童卓群 **.** *** 浙江****** ***.****** 方忠恒 **.** *** ****** ***.****** 徐戈平 **.** *** ****** ***.****** 丛福忱 **.** *** ****** ***.****** 李太彬 **.** *** ****** ***.****** 钱学良 **.** *** 嘉****** ***.****** 陈鑫鑫 **.** *** 嘉****** ***.****** 方丽娟 **.** *** 浙江****** ***.****** 吴松 **.** *** ****** ***.****** 邱华峰 **.** *** ****** ***.****** 唐广立 **.** *** ****** ***.****** 陈英瑾 **.** *** ****** ***.****** 李彩芳 **.** *** ****** ***.****** 杨恒 **.** *** ****** ***.****** 毛国炳 **.** *** ****** ***.****** 包航风 **.** *** ****** ***.****** 刘文良 **.** *** 浙江****** ***.****** 潘真真 **.** *** ****** ***.****** 费亚斌 **.** *** ****** ***.****** 傅小仙 **.** *** ****** ***.****** 王国洪 **.** *** ****** ***.****** 周婷 **.** *** ****** ***.****** 王汉军 **.** *** ****** ***.****** 谢英舜 **.** *** ****** ***.****** 康健 **.** *** ****** ***.****** 韩鹏勇 **.** *** ****** ***.****** 章小锋 **.** *** ****** ***.****** 戴红江 **.** *** ****** ***.****** 郑元杰 **.** *** ****** ***.****** 阎兵 **.** *** 浙江****** ***.****** 汪贤平 **.** *** ****** ***.****** 顾学敏 **.** *** ****** ***.****** 钱珅 **.** *** ****** ***.****** 杨卫东 **.** *** ****** ***.****** 李娇娇 **.** *** 浙江****** ***.****** 王志学 **.** *** ****** ***.****** 徐美飞 **.** *** ****** ***.****** 潘奇成 **.** *** ****** ***.****** 陆根荣 **.** *** ****** ***.****** 倪奇凡 **.** *** 杭州****** ***.****** 田宝雷 **.** *** ****** ***.****** 杨勇 **.** *** ****** ***.****** 刘红玲 **.** *** ****** ***.****** 朱忠明 **.** *** ****** ***.****** 陈浩 **.** *** ****** ***.****** 方晓健 **.** *** ****** ***.****** 陈佳华 **.** *** ****** ***.****** 江鋆灿 **.** *** ****** ***.****** 刘海波 **.** *** 安吉****** ***.****** 藏莉 **.** *** ****** ***.****** 薛备 **.** *** ****** ***.****** 翟婉婉 **.** *** ****** ***.****** 陈振宇 **.** *** ****** ***.****** 胡加俊 **.** *** ****** ***.****** 潘晨亮 **.** *** ****** ***.****** 潘会东 **.** *** ****** ***.****** 孙银 **.** *** 浙江****** ***.****** 徐帅桦 **.** *** ****** ***.****** 邵威杰 **.** *** ****** ***.****** 陈娟 **.** *** ****** ***.****** 杨军 **.** *** ****** ***.****** 顾旭升 **.** *** 绍兴****** ***.****** 郑南渊 **.** *** ****** ***.****** 朱佳培 **.** *** ****** ***.****** 蒋燕丰 **.** *** ****** ***.****** 王金林 **.** *** ****** ***.****** 周文洁 **.** *** ****** ***.****** 黄青 **.** *** 浙江****** ***.****** 高凯民 **.** *** ****** ***.****** 钱毅 **.** *** ****** ***.****** 范征 **.** *** ****** ***.****** 彭咏学 **.** *** ****** ***.****** 徐华萌 **.** *** ****** ***.****** 陈荣寿 **.** *** ****** ***.****** 李美忠 **.** *** 浙江****** ***.****** 孙晖 **.** *** ****** ***.****** 朱龙燕 **.** *** 湖州****** ***.****** 王卫力 **.** *** ****** ***.****** 李超伟 **.** *** ****** ***.****** 郑钱 **.** *** ****** ***.****** 谈佳丽 **.** *** ****** ***.****** 谢利青 **.** *** ****** ***.****** 胡英杰 **.** *** ****** ***.****** 孙新杰 **.** *** 浙江****** ***.****** 阮江涛 **.** *** ****** ***.****** 李家辉 **.** *** ****** ***.****** 陶蕾敏 **.** *** ****** ***.****** 曹祖刚 **.** *** ****** ***.****** 包为朝 **.** *** ****** ***.****** 周玉宝 **.** *** ****** ***.****** 顾春香 **.** *** ****** ***.****** 陈威豪 **.** *** ****** ***.****** 俞浩 **.** *** ****** ***.****** 杨华赖 **.** *** ****** ***.****** 沈夏冰 **.** *** ****** ***.****** 梁云锋 **.** *** ****** ***.****** 蒋建岗 **.** *** ****** ***.****** 潘峰美 **.** *** 杭州****** ***.****** 诸迎炯 **.** *** ****** ***.****** 张攀 **.** *** ****** ***.****** 袁阳 **.** *** ****** ***.****** 蒋梦莹 **.** *** 长兴****** ***.****** 胡勇蓓 **.** *** ****** ***.****** 金忠臣 **.** *** ****** ***.****** 石谢达 **.** *** ****** ***.****** 张秋平 **.** *** ****** ***.****** 金刚标 **.** *** ****** ***.****** 林三官 **.** *** 浙江****** ***.****** 王国平 **.** *** ****** ***.****** 徐惠波 **.** *** 浙江****** ***.****** 许建萍 **.** *** ****** ***.****** 蒋爱琴 **.** *** ****** ***.****** 向景山 **.** *** ****** ***.****** 胡慧英 **.** *** ****** ***.****** 俞芳贤 **.** *** ****** ***.****** 蔡志青 **.** *** ****** ***.****** 郭海青 **.** *** ****** ***.****** 梅超 **.** *** ****** ***.****** 潘潮祥 **.** *** ****** ***.****** 毕永超 **.** *** ****** ***.****** 周晗 **.** *** ****** ***.****** 曹忠立 **.** *** ****** ***.****** 李慧 **.** *** ****** ***.****** 滕宏磊 **.** *** ****** ***.****** 董佩 **.** *** ****** ***.****** 冯早根 **.** *** ****** ***.****** 杨志清 **.** *** 嘉****** ***.****** 叶爱华 **.** *** ****** ***.****** 楼卫晨 **.** *** 常****** ***.****** 包滟 **.** *** ****** ***.****** 徐升 **.** *** 安吉****** ***.****** 赵洁 **.** *** 浙江****** ***.****** 鲁铭阳 **.** *** 浙江****** ***.****** 葛芳萍 **.** *** 长兴****** ***.****** 程献旭 **.** *** 嘉****** ***.****** 张海琼 **.** *** ****** ***.****** 徐永德 **.** *** ****** ***.****** 吴彩彬 **.** *** ****** ***.****** 徐焕俭 **.** *** 湖州****** ***.****** 顾佳佳 **.** *** ****** ***.****** 汪爱花 **.** *** ****** ***.****** 孙荣华 **.** *** ****** ***.****** 程寅虎 **.** *** ****** ***.****** 赵新民 **.** *** ****** ***.****** 王昊 **.** *** ****** ***.****** 任卫芳 **.** *** ****** ***.****** 章哲雍 **.** *** ****** ***.****** 诸春 **.** *** ****** ***.****** 郭珍贵 **.** *** ****** ***.****** 刘泽秀 **.** *** 江西****** ***.****** 徐来胜 **.** *** 浙****** ***.****** 陈桂珠 **.** *** 淳****** ***.****** 邵舟毅 **.** *** ****** ***.****** 史久倬 **.** *** ****** ***.****** 马玉平 **.** *** ****** ***.****** 王一峰 **.** *** ****** ***.****** 金霞丽 **.** *** 浙江****** ***.****** 周德沧 **.** *** ****** ***.****** 俞瑶姬 **.** *** ****** ***.****** 陈钢 **.** *** ****** ***.****** 翁秋枫 **.** *** ****** ***.****** 顾梁超 **.** *** ****** ***.****** 姚升虹 **.** *** ****** ***.****** 余建宏 **.** *** ****** ***.****** 代春阳 **.** *** ****** ***.****** 夏桂娟 **.** *** ****** ***.****** 李飞飞 **.** *** 浙江****** ***.****** 倪志源 **.** *** 嘉****** ***.****** 楼建 **.** *** ****** ***.****** 郭章龙 **.** *** ****** ***.****** 王张亚 **.** 三、无效投标情况 序号 投标人 存在问题 依据 * ****** 投标人项目经理到岗率为**天,不符合招标文件要求 投标函附录中的相关承诺不符合第四章“合同条款及格式”的相关规定 * 杭州****** 投标人项目经理到岗率为**天,不符合招标文件要求 投标函附录中的相关承诺不符合第四章“合同条款及格式”的相关规定 * ****** 投标人提供的安全生产许可证过期 招标文件附件B:无效投标条件中第B*.**条在形式评审、资格评审、响应性评审中,评标委员会认定投标人的投标文件不符合评标办法前附表中规定的任何一项评审标准的。 * ****** 投标人提供的电子保函只有投保单,无保险单 该投标人未按投标人须知第***.******.*** 项要求提交投标保证金的,作无效标处理 * ****** 投标人提供的投标附录函中逾期竣工违约金不符合招标文件要求 投标函附录中的相关承诺不符合第四章“合同条款及格式”的相关规定 * 浙江****** 投标人的投标保证金未按招标文件要求缴纳 该投标人未按投标人须知第***.******.*** 项要求提交投标保证金的,作无效标处理 * ****** 投标人提供的投标附录函中逾期竣工违约金不符合招标文件要求 投标函附录中的相关承诺不符合第四章“合同条款及格式”的相关规定 * ****** 未按招标文件要求提交投标保证金 该投标人未按投标人须知第***.******.*** 项要求提交投标保证金的,作无效标处理 * ****** 投标人提供的逾期竣工违约金不符合招标文件要求 投标函附录中的相关承诺不符合第四章“合同条款及格式”的相关规定 ** 浙江长兴****** 投标人提供的项目经理建造师证书过期 招标文件附件B:无效投标条件中第B*.**条在形式评审、资格评审、响应性评审中,评标委员会认定投标人的投标文件不符合评标办法前附表中规定的任何一项评审标准的。 ** ****** 投标人缺少分管安全经理的任命文件 投标人资格条件不符合国家有关规定或招标文件要求 异议受理 代理 ****-******** 监督管理 ****-******* 业主 *********** 投诉受理 ****-******* 备注 公示开始时间:****年*月**日 公示结束时间:****年*月**日
查看隐藏内容